Regulamin

WSTĘP:

 1.Umawiając się na sesje klient w pełni akceptuje regulaminu oraz potwierdza, że zapoznał się z portfolio fotografa i akceptuje jego   styl.

 2.Udział w sesji mogą brać wyłącznie osoby zdrowe – w przypadku jakichkolwiek objawów choroby fotograf może przerwać sesję.

 3. W przypadku występowania istotnych alergii, proszę o informację.

 4. Abym mogła jak najlepiej przygotować się do sesji z Waszymi dziećmi, proszę o informację o wszelkich zaburzeniach i chorobach,   które mogą wymagać indywidualnego podejścia i przygotowania planu sesji.

 5. W razie jakichkolwiek niejasności lub w sytuacjach wyjątkowych proszę o kontakt.

 

UMAWIANIE SESJI:

 1. Sesję należy umawiać z wyprzedzeniem - terminy weekendowe nawet z 2miesięcznym..

 2. Sesje umawiamy od poniedziałku do soboty.

 3. Do rezerwacji terminu wymagana jest wpłata 100zł zadatku na konto w ciagu 48h.

 4. Reszta płatności następuje gotówką w dniu sesji.

 5. Najpóźniej 1 dzień przed sesją należy zadeklarować wybrany pakiet sesji ( fotograf musi mieć czas na przygotowanie stylizacji).

 6. Klient może przełożyć sesję dwukrotnie bez utraty zadatku wyłącznie z powodu siły wyższej (choroba/izolacja).

 7. Fotograf zastrzega sobie prawo do przełożenia sesji 2 razy ze względu na siłę wyższą (w przypadku plenerów istnieje możliwość dodatkowego przełożenia sesji, ze względu na opady deszczu).

 8. W przypadku przekładania sesji, jest ona umawiana na najbliższy możliwy termin – należy pamiętać, że dostępność terminów jest zależna od sezonu ( np. w okresie sesji świątecznych terminy mogą być bardziej odległe).

 9. Przy umawianiu sesji należy ustalić liczbę osób i zwierząt biorącą w niej udział.

 10. Na sesję stawiamy się punktualnie – dopuszczalne jest spóźnienie się do 15 minut bez skrócenia czasu sesji. Dłuższe spóźnienie powodują skrócenie czasu sesji o czas spóźnienia.

 11. O każdym spóźnieniu należy poinformować fotografa PRZED rozpoczęciem sesji.

 12. W razie przybycia przed czasem, nie ma możliwości rozpoczęcia sesji wcześniej jeśli trwa właśnie inna sesja.


 

PRZYGOTOWANIE:

 1.W zależności od rodzaju sesji po wcześniejszych ustaleniach jest dla klienta dostępna garderoba studyjna.

 2. Należy pamiętać, że bardzo duży wpływ na efekt końcowy ma przygotowanie makijażu i fryzury – ich braku nie da się nadrobić w        obróbce graficznej. Podobnie jak nie da się usunąć zagnieceń na ubraniach, zabrudzeń na obuwiu.

 3. Dla młodszych dzieci należy zabrać przekąski i coś do picia.

 4. Na sesji fotograf stara się zrobić wszystko aby przebiegła pomyślnie. Ale należy pamiętać, że dzieci w zależności od wieku mają           swoje nastroje, określone możliwości i nie możemy zagwarantować uśmiechu na wszystkich zdjęciach (przede wszystkim w             studio, które jest dla małego dziecka obcym miejscem i nie każde dziecko będzie zachowywać się swobodnie).

 5. Prosze o zgłoszenie przed sesją jeśli macie jakiekolwiek życzenia dotyczące stylistyki i kolorów. A w trakcie sesji zgłaszanie uwag       do stylizacji od razu póki jeszcze wtedy można ją zmienić. Po sesji nie będę mogła już nic z tym zrobić.

 

PLENER:

 1. Na sesję należy przygotować obuwie dopasowane do warunków pogodowych i miejsca sesji.

 2. Godzina sesji plenerowej zależy od miejsca wykonania sesji oraz pory roku (wpływ ma godzina zachodu słońca).

 3. Miejsce sesji jest ustalane z fotografem spośród jego sprawdzonych lokalizacji. W przypadku chęci wykonania sesji w miejscu nieznanym fotografowi należy z nim to wcześniej skonsultować.

 4. Do 25 km dojazd na sesję jest wliczony w cenę, powyżej tej odległości dopłata jest ustalana indywidualnie.

 5. Należy pamiętać, że jest to sesja na łonie natury a co z tym się wiąże – mogą pojawić się pająki/komary/kleszcze. Przeciwko ostatnim, należy się zabezpieczyć odpowiednim preparatem we własnym zakresie.

 6. Ubierając się na sesję należy pamietać, że niektóe rośliny mogą powodować zabrudzenia ( pyłek rzepaku, mleczko maków etc).

 7. Ze względu na zmieniające się warunki pogodowe, zależne od nich światło a także zmienność natury - każda sesja ma indywidualny charakter i nie ma gwarancji na powtórzenie ujęcia widocznego w portfolio.

 8. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych ( opady deszczu, temperatura niska jak na daną porę roku, porywisty wiatr) sesja może zostać przełożona.

 9. Nie przekładamy sesji z powodu braku słońca. 

 10. W przypadku wykorzystania garderoby studyjnej w plenerze, należy obchodzić się z nią delikatnie aby uniknąć uszkodzenia lub zabrudzenia.

STUDIO:

 1. Na sesję należy przygotować obuwie na zmianę ze względu na zachowanie czystości teł w studio.

 2. W studio dostępna jest toaleta.

 3. Za zachowanie dzieci w studio oraz zniszczenia spowodowane niedopilnowaniem odpowiadają rodzice.

 4. Aby uzyskać jak najlepsze efekty i płynny przebieg sesji, proszę o słuchanie wskazówek a w przypadku mniejszych dzieci o nierozpraszanie ich bez wyraźnej prośby fotografa o pomoc.

 5. Ilość stylizacji na sesji jest zgodna z wybranym pakietem (wyjątek stanowi sytuacja w której dziecko nie współpracuje i nie jest to podstawa do przełożenia sesji).

 6. Fotograf może zakończyć sesję wcześniej jeśli uzna, że materiał który ma w pełni go zadowala.

 7. Do dyspozycji na sesję w studio jest garderoba studyjna.

 8. Scenki w studio zmieniają się wraz z sezonami i nie wszystko jest dostępne cały czas.

 

PO SESJI:

1. Fotograf w ciągu 3 dni roboczych wysyła zdjecia nieobrobione do wyboru w galerii online.

2. Wybranie zdjęć w ciągu 10 dni roboczych od otrzymania galerii gwarantuje obrobienie ich przez fotografa w deklarowanym czasie.

3. Wszelkie zamowienia odbitek, obrazów, albumów należy składać w galerii. Zamówienia złożone mailowo, przez sms lub         messenger nie będą przyjmowane. 

 4. Wybrane zdjęcia zostaja poddane obróbce graficznej zgodnie z wybranym rodzajem sesji ( lifestyle/klasyczna/fine art – patzr   charakterystyka sesji).

 5. Czas realizacji zamówienia liczy się od momentu wyboru zdjęć i uiszczenia ewentualnych dodatkowych opłat i wynosi 30 dni roboczych.

 6. Obrobione zdjęcia zostają wysłane poprzez galerię jeszcze przed zamówieniem produktów. W ciągu 2 dni proszę o zgłoszenie   jakichkolwiek uwag do obróbki, po tym czasie zmawiam produkty. Uwagi zgłoszone po czasie, zostaną poprawione, ale poprawki nie   obejmą zamówionych już produktów i będzie trzeba zamówić nowe.

 7. Gotowe zdjęcia można odebrać w studio po wcześniejszym umówieniu terminu. Mogą również zostać wysłąne za dodatkową   opłatą paczkomatem lub kurierem.

 8. Wszelkie uwagi dotyczace produktów należy zgłosić niezwłocznie po odebraniu. Brak uwag w ciągu 24h oznacza akceptację   zamówienia.

OBRÓBKA:

Poziom zaawansowania obróbki zależny jest od rodzaju wybranej sesji i:

 

W sesji LIFESTYLE obejmuje:

-korekcję kolorystyczna

-kadrowanie

-wygładzanie skóry

-usuniecie rażacych elementów zdjęcia ( śmieci w lesie lub np. problemy skórne – wypryski)

 

W sesji KLASYCZNEJ obejmuje to co zawiera sesja lifestyle plus:

-wygładzanie cery/skóry

-usuwanie siniaków pod oczami, podnoszenie włosów, wygładzenie zmarszczek

-korekta 'boczków' i źle układającego się materiału ubrań ( w granicach możłiwości)

-dorabianie tła ( w studio)

- w przypadku zdjęć rodzinnych istnieje możliwość połączenia dwóch zdjęć o ile są praktycznie takie same ale na jednym ktoś np. zamknął oczy. Opcja dostępna jedynie po wcześniejszych ustaleniach, przed wybraniem zdjęć i dotyczy maksymalnie 2 ujęć )

 

W sesji FINE ART obejmuje to co zawiera sesja klasyczna plus:
-bardzo szczegółową obróbkę zarówno skóry jak i innych elementów

- nadanie malarskiego efektu konturowaniem oraz zabiegami kolorystycznymi